بهترین روش اجرای لوله کشی پلی اتیلن چیست ؟

بهترین روش اجرای لوله کشی پلی اتیلن چیست ؟

بهترین روش اجرای لوله کشی پلی اتیلن چیست ؟

اجرای لوله کشی پلی اتیلن | قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن

اجرای لوله کشی پلی اتیلن - روتن کار

اجرای لوله کشی پلی اتیلن – رتن کار

بهترین روش اجرای لوله کشی پلی اتلین چیست؟

به واقع بهترین روش اجرای لوله کشی پلی اتیلن در پروژه های انتقال آب و فاضلاب را نمی توان یک روش ثابت معرفی و امتیاز بندی نمود.چرا که هر پروژه با توجه به هدف اجراو همچنین متریال طراحی و خریداری شده به روش های مختلف قابل اجرا می باشد. اجرای لوله کشی پلی اتیلن | قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن

روشهای گوناگونی را می توان معرفی نمود که از این بین به روش های مرسوم و استاندارد با توجه به متریال شبکه معرفی می گردند:
  • لوله های پلی اتیلن با اتصالات دنده ای:

در این روش مرسوم برای پروژه های آبیاری بارانی و قطره ای که به صورت دنده ای یا پیچی می باشند مرد استفاده قرار میگیرند

  • سیستم های تحت فشار:

در این نوع از پروژه های که بیشتر بصورت انتقال آب مورد استفاده قرار می گیرند به دو نوع میتوان پروژه را اجرا نمود : اول استفاده از اتصالات جوشی لب به لب یا همان بات فیوژن ، دوم استفاده از اتصالات الکتروفیوژن که دارای ظرایب بالایی از اطمینان می باشد که در سالها و ماه های اخیر توجه بیشتری از آن می گردد و مصرف آن نیز به تبع آن بیشتر گردیده است.

  • سیستم های ثقلی:

از این نوع پروژه ها که در آن سیال به صورت ثقلی جریان داشته و دارای فشار از پیش تعیین شده ای نیست می توان از رابط ها و کاپر و اتصالات نر و ماده مورد نیاز بهره برد که نسبت به پروژه های دیگر دارای عزینه اجرایی کمی می باشند.

قیمت اتصالات پلی اتیلن را از شرکت رتن کار بخواهید.

در کنار مرغوب بودن کیفیت لوله و اتصالات پلی اتلین در پروژه های انتقال آب و فاضلاب،اجرای صحیح و استاندارد پروژه طبق نظر کارفرما و ناظر پروژه نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.( متخصص جوشکاری پلی اتیلن | جوشکاری لوله پلی اتیلن )

از این رو انتخاب درست یک پیمانکار و مجری پروژه های لوله کشی پلی اتیلن دارای اهمت بالایی می باشد.در انتخاب پیمانکار و جوشکار پلی اتلین باید ظرفیت و توان اجرایی پیمانکار و همچنین ادوات و لوازم پیمانکار لوله کشی در کنار انجام صحیح و استاندارد طبق ناضر پروژه به زمان بندی ارایه شده نیز توجه کافی گردد. تا پروژه اجرای لوله کشی در کنار اجرای مرله به مرحله بصورت استاندارد در زمان مقرر ارایه شده از سوی کارفرما نیز رعایت گردد.

اجرای پروژه های آبرسانی و فاضلابی:

گاهاً در پروژه هایی زمان به صورت فورس بوده که باید این پروژه ها را با تقسیم بندی به فازهای اجرایی به صورت همزمان از چند اکیپ متخصص اجرایی استفاده نمود.

در این بین شرکت آب صنعت روتن کار در صنعت آب و فاضلاب و اجرای پروژه های آبرسانی و فاضلابی مدعیست که در زمینه لوله کشی پلی اتیلن رغیبی نداشته . چه از نظر ادوات و تجهیزات مورد نیاز چه از نظر تعداد اکیپ متخصص مورد نیاز، چون که دارای شبکه ای کامل از تامین متریال پروژه،تجهیز کارگاه،مستقر نمودن اکیپ های مورد نیاز جوشکاری و فنی مهندسی در محل پروژه و همچنین تحویل به موقع پروژه به ناظر  کارفرما.( متخصص جوشکاری پلی اتیلن | جوشکاری لوله پلی اتیلن )

دریافت قیمت لوله کشی پلی اتیلن:

قیمت های اجرا و جوشکاری لوله های پلی اتلین چه آبرسانی و چه فاضلابی و آتش نشانی به مواردی نظیر محل و استان اجرای پروژه،امکانات و زمان تعیین شده از سوی کارفرما و … بستگی دارد که از این رو شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در شرکت آب صنعت روتن کار با شماره های 02634400268 و 09125636427 در خصوص نحوه استعلام قیمت های پروژه های جوشکاری و  انتقال خطوط پلی اتلین اطلاع حاصل نمایید.

پلی اتیلن یا پلی اتن یکی از ساده‌ترین و ارزانترین پلیمرها است. پلی اتیلن جامدی مومی و غیر فعال است. این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن بدست می‌آید و بطور خلاصه بصورت
PE
نشان داده می‌شود.

تاریخچه تولید پلی اتیلن

پلی اتیلن اولین بار بطور اتفاقی توسط شیمیدان آلمانی ” Hans Von Pechmanv ” سنتز شد. او در سال ۱۸۹۸ هنگام حرارت دادن دی آزومتان ، ترکیب مومی شکل سفیدی را سنتز کرد که بعدها پلی اتیلن نام گرفت. اولین سنتز صنعتی پلی اتیلن بطور تصادفی توسط”ازیک ناوست” و”رینولرگیسون” از شیمیدان‌های معروف در ۱۹۳۳ کشف شد. این دو دانشمند با حرارت دادن مخلوط اتیلن و بنزالدئید در فشار بالا ، ماده‌ای موم ‌مانند بدست آوردند.

علت این واکنش وجود ناخالصی‌های اکسیژن‌دار در دستگاه‌های مورد استفاده بود که بعنوان ماده آغازگر پلیمریزاسیون عمل کرده بود. در سال  ۱۹۳۵ “مایکل پرین”  یکی دیگر از دانشمندها این روش را توسعه داد و تحت فشار بالا پلی‌اتیلن را سنتز کرد که این روش اساسی برای تولید صنعتی LDPE در سال ۱۹۳۹ شد.
شرکت تولیدی صنعتی رتن کار افتخار دارد که از سال ۱۳۸۰ در زمینه تولید دستگاه های تمام هیدرولیک و نیمه هیدرولیک جوش لوله های پلی اتیلن و همچنین لوله و اتصالات جوشی پلی اتیلن در استان البرز شروع به فعالیت دارد محصولات تولیدی این شرکت تماما دارا ی نشان استاندارد وگواهی نا مه های مربوطه می باشد،و همچنین کلیه محصولات دارای ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.
شرکت صنعتی رتن کار جهت آموزش دوره های جوشکاری پلی اتیلن راههای ارتباطی قرار داده است که می توانید تنها با یک تماس رتن کار تنها مجری برتر اجرای لوله کشی پلی اتیلن در البرز
026-34400268 از شرایط ثبت نام مطلع شوید.

جوشکاری پلی اتیلن
جوشکاری پلی اتیلن گاز
جوشکاری پلی اتیلن چیست؟
جوشکاری پلی اتیلن در هوای سرد
جوشکاری پلی اتیلن دستی
جوشکار پلی اتیلن
جوش پلی اتیلن دستی
جوش پلی اتیلن الکتروفیوژن
جوش پلی اتیلن دستگاه
جوشکار پلی اتیلن در مشهد

هم چنین مقالاتی در حوزه جوشکاری پلی اتیلن در سایت رتن کار قرار داده ایم که می توانید با مطالعه این مقالات تا به آشنایی نسبی برسید این مقالات را می توانید لینک هایی که در قسمت لینک های مفید قرار داده ایم، انتخاب کنید.
با توجه به اینکه لوله های پلی اتیلن در شاخه های 6 و 12 متری تولید می شوند و هزینه نصب اتصالات پیچی و اورینگی بالاست و اسنحکام پایینی دارند، دستگاه های جوش پلی اتیلن به منظور سرعت در کار و بالا بردن کیفیت نصب لوله و اتصالات طراحی و ساخته شده است. دستگاه های جوش پلی اتیلن این شرکت بر اساس استاندارد iso 12176-1 ,dvs 2201 تولید می شوند. دستگاه های جوش پلی اتیلن بعد از اینکه مراحل تولید را گذرانده مورد تست، آزمایش و کالیبره قرار می گیرند.

انواع پلی اتیلن :

طبقه‌بندی پلی اتیلن‌ها بر اساس دانسیته آنها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و نوع و تعداد شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

HDPE ( پلی‌اتیلن با دانسیته بالا )

این پلی‌اتیلن دارای استحکام کششی بیشتر نسبت به بقیه پلی اتیلن‌ها است.

LDPE ( پلی ‌اتیلن با دانسیته پایین )

این پلی‌ اتیلن دارای استحکام کششی کمی است. ازدیگرخصوصیات این پلیمر ، انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسمها است.

LLDPE( پلی اتیلن خطی با دانسیته پایین )

این پلی ‌اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه‌های کوتاه است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن‌های بلند زنجیر ایجاد می‌شود.

MDPE

پلی اتیلن با دانسیته متوسط است.

قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن شرکت روتن کار

قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن شرکت رتن کار

کاربرد:

پلی‌اتیلن کاربرد فراوانی در تولید انواع لوازم پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی دارد. از  LDPE در تولید ظروف پلاستیکی سبک و همچنین کیسه‌های پلاستیکی استفاده می‌شود. HDPE ،در تولید ظروف شیر و مایعات و انواع وسایل پلاستیکی آشپزخانه کاربرد دارد . در تولید لوله‌های و اتصالات لوله‌کشی معمولا از MDPE استفاده می‌کنند.

LLDPE   بدلیل بالا بودن میزان انعطاف‌پذیری در تهیه انواع وسایل پلاستیکی انعطاف‌پذیر مانند لوله‌هایی با قابلیت خم شدن کاربرد دارد . اخیرا پژوهش‌های فراوانی در تولید پلی اتیلن‌هایی با زنجیر بلند و دارای شاخه‌های کوتاه انجام شده است. این پلی اتیلن‌ها در اصل HDPE با تعدادی شاخه‌های جانبی هستند. این پلی اتیلن‌ها ترکیبی ، استحکام HDPE و انعطاف‌پذیری LDPE را دارند.

انواع پلی اتیلن مورد استفاده در صنعت لوله

در ساخت لوله های پلی اتیلنی، عموماً از دو نوعِ مختلف پلی اتیلن به نامهای PE80 و PE 100 استفاده می شود. عدد مشخصه نوع ماده MRS گفته می شود که عبارت است از حداقل مقاومت مورد نیاز بعد از ۵۰ سال کارکرد در دمای سیال۲۰ درجه سانتیگراد. بالاتر رفتن عدد نشان دهنده بهبود بیشتر کیفیت محصولات تولیدی میباشد . بر این اساس است که در بسیاری از کشورها تلاش های زیادی  برای جایگزینی PE100 به جای PE80 صورت گرفته است.

مزایای PE 100 نسبت به  PE 80 :

١ـ داشتن مقاومت بالاتر در فشارهای کاری بالا

٢ـ داشتن مقاومت بالاتر وضخامت کمتر

٣ـ صرفه جویی در هزینه با توجه به وزن کمتر در فشارهای کاری بالا

۴ـ توانایی انتقال حجم بالاترسیال به دلیل سطح مقطع جریان بیشتر

بر این اساس می توان گفت که هر چند قیمت مواد اولیه PE100 نسبت به دو نوع دیگر بیشتر است اما با توجه به ویژگیها و امکاناتی که از خواص این محصول حاصل می گردد می توان خروجی مورد نظر را در هر متر لوله  با قیمت یکسان و با کیفیت برتربدست آورد.

مزایای لوله های پلی اتیلن آبرسانی

١ـ قابلیت اتصال آسان

٢ـ انعطاف پذیری بالا

٣ـ نصب آسان و کم هزینه

۴ـ عمر طولانی، دوام و کاهش هزینه ها

۵ ـ مقاومت در مقابل خوردگی و اثر مواد شیمیایی

۶ـ کاربرد آسان

٧ـ ضریب اصطکاک کم پلی اتیلن و ثابت بودن آن در طول کاربرد

مقایسه با دیگر انواع مواد:

امروزه لوله های پلی اتیلنی جایگاه خود را در کاربردهای تحت فشار به خوبی یافته اند. این مسأله خصوصاً در مواردی که قطر لوله مورد نظر کمتر از ۳۰۰ میلیمتر است به خوبی قابل مشاهده است. زیرا کارفرمایان و مشاورین پروژه ها اغلب با در نظر گرفتن هزینه مواد اولیه و خصوصیات مورد نظرشان از لوله به این جمع بندی می رسند که لوله های پلی اتیلنی بهترین انتخاب ممکن در مقایسه با سایر انواع لوله هستند.

ادامه مطلب :

اما با افزایش قطر لوله خطوط انتقال، اکثر مشاورین با در نظر گرفتن تنها قیمت مواد ، به این نتیجه می رسند که استفاده از پلی اتیلن غیر اقتصادی بوده و بیشتر به سراغ چدن داکتیل می روند.

در واقع چدن داکتیل رقیب اصلی پلی اتیلن در سایزهای بالا بوده و مشاورین تنها در صورت وجود شرایط ویژه به سراغ پلی اتیلن می روند. علی رغم تفکر حاکم بر بازار، باید به این نکته تأکید داشته باشیم که صرف توجه به قیمت بالاتر پلی اتیلن نسبت به چدن در لوله های با سایز بالا، در بسیاری از موارد صحیح نبوده و باید مسائل دیگری نیز نظیر هزینه های نصب ، اتصال ، نگهداری و تعمیر و … در انتخاب جنس لوله مدنظر قرار گیرد.

با در نظر گرفتن خواص بی نظیر و منحصر به فرد پلی اتیلن که قبلاً ذکر شده است، هر مصرف کننده‌ای به این نتیجه خواهد رسید که در فشار کاریهای کمتر از ۲۵ بار بهترین انتخاب پلی اتیلن است.
انواع لوله پلی اتیلن
نوع اول داشتن چگالی ، مقاومت حرارتی پایین و قابلیت انعطاف خوب از مزایای این نوع می باشد .
نوع دوم دارای چگالی متوسط و اندکی سخت تر از نوع اول هستند و در دمای بالا مقاومتشان بیشتر بوده و قابلیت انبساط بهتری دارند .
نوع سوم بسیار سنگین تر از نوع قبلی و چگالی بیشتری دارند و برترین خواص فیزیکی از نظر مقاومت، قابلیت انبساط، درجه سختی، ضریب زبری را دارا هستند و از این رو کاربرد وسیعی در گازرسانی و آبرسانی دارند.
نکته ۱ : اتصال لوله های PE به روشهای مختلف دنده ای، فلنچی، بستی، اورینگی و نر و مادگی با روش اتصال جوش حرارتی و جوش سر به سر انجام می شود.اجرای لوله کشی پلی اتیلن | قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن.
نکته ۲ : اتصال دنده ای در مورد کلیه لوله های پلاستیکی سنگین و ۴ اینچ به پایین قابل اجرا است .

موارد استفاده از لوله های پلی اتیلن

۱- پروژه های آتش نشانی
۲- آبرسانی
۳- گاز
۴- فاضلاب
۵- زهکش
۶- انتقال آب دریا
مزایای لوله های ساخته شده از پلی اتیلن سخت HDPE نسبت به لوله فولادی
۱- ارزانی قیمت
۲- حمل ونقل به علت سبکی آن ها
۳- عدم خوردگی و زنگ زدگی
۴- یکنواختی ضخامت جداره لوله ها
۵- صاف و صیقل بودن جداره داخلی و درنتیجه حداقل ته نشین شدن رسوبات
۶- قابلیت انعطاف حتی در درجات سرمای زیر صفر
۷- نشکستن و ترک بر نداشتن در اثر و فشار خارجی
۸- تولید در سیستم فتریک و غیره با قطر های مختلف وبه طول های مورد نظر به صورت حلقه ای شکل

۹- عایق بودن از نظر حرارتی
۱۰- سهولت ظریقه اتصال آن ها به یکدیگر یعنی نصب سریع
۱۱- عدم لزوم ماشین آلات سنگین و حجیم جهت نصب و جوشکاری
۱۲- سرعت سریع وآسان و نیاز کمتر به وسایل اتصال

آیا کاربرد لوله ها و اتصالات پلی اتیلن جهت مصارف اب اشامیدنی امن و بی خطر است؟

پاسخ این سوال مثبت است و پلی اتیلن معمولا در سیستم های اب اشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد این لوله ها گواهی و استاندارد  Applications Health Effects NSF Internationals Standards را دریافت کرده است .برای مثال NSF14 و NSF 61 نمونه هایی از این استانداردها هستند. پلی اتیلن حتی برای ظروف مواد غذلیی هم مانند بطری های شیر و کیسه های پلاستیکی مربوط به مواد غذایی هم مورد استفاده قرار میگیرد.
تثبیت کننده (حرارتی ،فرابنفش)چیست؟

اجرای لوله کشی پلی اتیلن | قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن

تثبیت کننده ای حرارتی به رزین پلی اتیلن اضافه میشوند و توانایی انها را برای تحمل استرس های محیطی و طبیعی افزایش میدهد.اتی اکسیدانها در واقع اکسیده شدن پلیمر را به تعویق می اندازند.تثبیت کننده های فرابنفش uv را کاهش میدهند و پوسیدگی در برابر اشعه خورشید را کاهش میدهد.تثبیت کننده های حرارتی هم مقاومت را در برابر درجه حرارت بالا افزایش میدهد.

اجرای لوله کشی پلی اتیلن

اجرای لوله کشی پلی اتیلن

برخی از لینک های مرتبط در این سایت:

اجرای لوله کشی پلی اتیلن
جوشکاری لوله کشی پلی اتیلن
فروش دستگاه جوش پلی اتیلن
قیمت اتصالات پلی اتیلن

قیمت دستگاه جوش پلی اتیلن

قیمت انواع دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن

جهت اطلاع از لیست قیمت و فروش دستگاه جوش پلی اتیلن به سایت رتن کار مراجعه نمایید.
جهت تماس با ما تنها کلیک کنید.

اجرای لوله کشی پلی اتیلن | قیمت اجرای لوله کشی پلی اتیلن

Summary
Review Date
Reviewed Item
its very good
Author Rating
51star1star1star1star1star

6 پاسخ به “بهترین روش اجرای لوله کشی پلی اتیلن چیست ؟”

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و
    مفیده.به کارتون ادامه بدین
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *