لوله دو جداره کاروگیت

توسط0
857
لوله دو جداره کاروگیت

در لوله پلی اتیلن دو جداره یک لوله درون یک لوله ی دیگر قرار گرفته و یا با یک پوشش بیرونی محصور شده است. به لوله داخلی لوله اصلی یا حامل گفته می شود و لوله خارجی آن لوله ثانویه و یا مهار نام دارد. انواع لوله ‌های پلی اتیلن دو جداره به منظور انتقال فاضلاب و سیالات بدون فشار داخلی طراحی و ساخته شده اند. در واقع مهمترین مزیت این لوله ها نسبت به لوله پلی اتیلن تک جداره مقاومت بالای آن در برابر فشار بارهای خارجی است. در تولید و پیاده سازی لوله های پلی اتیلن تک جداره، بیشتر مقاومت در برابر فشار داخلی سیال که از طریق لوله عبور می کند، در نظر گرفته می شود، در حالی که در لوله های پلی اتیلن دو جداره، مقاومت در برابر فشار بارهای خارجی هدف اصلی طراحی است. از دیگر مزایای لوله های پلی اتیلن دو جداره، تولید قطر بالا در مقایسه با انواع دیگر است.
لوله‌ های پلی اتیلن دوجداره غالباً در دو نوع لوله های کاروگیت و لوله‌ های اسپیرال تولید می شوند.کاروگیت لوله دوجداره ای است که لایه داخلی آن صاف و لایه بیرونی دندانه دندانه است. سطوح مختلف داخلی و خارجی این لوله ها به آنها استحکام و سختی بیشتری می بخشد. اما در لوله اسپیرال لایه داخل و بیرون هر دو صاف است. فضای صاف داخلی در این لوله ها منجر به ایجاد خاصیت هیدرولیکی می شود. لوله پلی اتیلن دو جداره دارای استاندارد هایی نظیر استاندارد INSO 9116-1، INSO 9116-2، INSO 9116-3، DIN 16961-1 و DIN 16961-2 می باشد. این لوله ها به دلیل مزیت ممتاز ذکر شده در بالا در دیگر صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال لوله ‌های اسپیرال پلی اتیلن در پروژهای پل‌ سازی و راه‌ سازی کاربرد دارند.

مشخصات لوله های پلی اتیلن دو جداره

• تولید با جدیدترین تکنولوژی و با کیفیت بالا
• ضریب زبری پایین
• عدم گرفتگی لوله در اثر رسوبات
• مقاومت بالا در برابر حلال‌ ها و گازهای شیمیایی
• مقاومت بالا در برابر فشارهای خارجی نظیر ارتعاشات حاصله از زمين لرزه
• عدم نیاز به ماشین آلات سنگین در موقع اجراء
• هزینه های اجرایی پایین
• تعمیر و نگهداری آسان
• کاربرد اصلی لوله پلی اتیلن دو جداره
همانطور که گفته شد لوله های پلی اتیلن دو جداره مقاومت بالایی در برابر فشارهای خارجی دارند. بنابراین در پروژه هایی که فشار خارجی بالایی به لوله ها وارد می شود بسیار کاربرد دارند. از این لوله ها اغلب در سیستم فاضلاب صنعتی و خانگی، تصفیه خانه فاضلاب، لوله های زهکشی باران و سیستم انتقال آب استفاده می شود. خصوصیات مکانیکی انواع مختلف لوله های پلی اتیلن دو جداره در بعضی موارد یکسان و در برخی پارامترها با هم متفاوت است. همچنین در تولید، نصب و بهره برداری از انواع مختلف لوله های پلی اتیلن دو جداره تفاوت هایی وجود دارد. در این میان ، برخی از لوله های پلی اتیلن دو جداره، مناسب ترین لوله ها برای کاربردهایی نظیر جمع آوری و انتقال آب سطحی و فاضلاب زیر زمینی بدون فشار داخلی به حساب می آیند. به همین خاطر از این لوله ها در اجرای پروژه های بزرگ فاضلاب شهری در مناطق مستعد زلزله نیز استفاده می شود. موارد دیگر کاربرد این لوله ها نیز شامل کانال های زیر زمینی محافظ برای کابل های نوری، تلفنی، برقی و تلویزیونی است.

 

برخی از تصاویر لوله دو جداره کاروگیت :

تولید و قیمت فروش لوله دو جداره کاروگیت

54321
(0 راي. ميانگين 0 از 5)