لوله تیپ

توسط0
852
لوله تیپ

نوار آبیاری تیپ، نوعی از لوله های دریپردار مخصوص آبیاری قطره‌ای است که اولین بار حدود ۵۰ سال پیش در ایالات متحده آمریکا تولید شده است. نوار تیپ از جنس پلی اتیلن بوده و معمولاً هر کلاف آن چند صد متر (۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر) است. نوار تیپ بر خلاف لوله پلی اتیلن سخت، بسیار نرم می باشد؛ در واقع این محصول دارای جنسی نرم و انعطاف پذیر است که هنگام ورود آب به آن پر می‌شود و پس از پایان آبیاری، مجدداً به صورت مسطح در می‌آید. ضخامت دیواره نوار تیپ بسیار نازک و معمولاً بین ۰.۱ تا ۰.۶ میلی متر است. از تیپ های ضخیم‌تر معمولاً برای آبیاری زیرسطحی گیاهان مختلف استفاده می‌شود.
از نوار تیپ برای آبیاری قطره‌ای کشت‌های ردیفی و فصلی مانند گوجه فرنگی، فلفل، سیب زمینی، توت فرنگی، پیاز، آفتابگردان، خربزه، هندوانه ، چغندر قند، ذرت و محصولات جالیزی دیگر استفاده می‌شود. نوار آبیاری قطره‌ای در گلخانه ها نیز کاربرد دارد.
نوار آبیاری قطره‌ای را می‌توان در اکثر زمین‌ها و جالیزها به کار برد. نوار تیپ به فشار آب زیادی احتیاج ندارد و در مزارع دارای پستی و بلندی محدود نیز بدون نیاز به تسطیح زمین قابل استفاده است. همچنین نوار تیپ را می‌توان در هنگام کشت و به صورت مکانیزه با استفاده از تراکتور نصب کرد.

صرفه جویی در مصرف آب و افزایش سطح زیر کشت، کافی است تا در انتخاب نوار (تیپ) آبیاری درنگ نکنیم. این محصولات علیرغم یک بار مصرف بودن در اکثر نقاط کشور به‌خصوص در مناطقی با کیفیت پایین آب بسیار راهگشا هستند. نوارهای آبیاری شرکت توسن صنعت از جنس پلی‌اتیلن و پلی پروپلین با فواصل ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی‌متر در سبد محصولات این شرکت جای دارند.

مزایای نوار آبیاری

• کاهش تلفات آب ناشی از تبخیر
• صرفه جویی در مصرف آب و افزایش سطح زیر کشت
• نصب آسان و سریع و حمل و نقل راحت نوار تیپ (سبکی وزن)
• قابلیت نصب نوار تیپ بر روی خاک ، زیر خاک و یا حتی معلق
• جنس پلیمری مخصوص نوار تیپ از چسبیدن جلبک و رسوبات معدنی به آن جلوگیری می‌کند
• افزایش بازدهی محصول و جلوگیری از گسترش و رشد علف های هرز در سطح زمین کشاورزی
• مقاومت نوار آبیاری در مقابل اشعه ماورا ء بنفش خورشید، کودهای شیمیایی ، سموم ، دفع آفات و اسپری های کشاورزی
• اتصالات نوار آبیاری به صورت قطعات ساده و استاندارد موجود است و روش کار گذاری آن به صورت دستی و ماشینی بسیار ساده است.

 

تصاویر لوله تیپ تک جداره :

تولید و قیمت فروش لوله تیپ پلی اتیلن

54321
(1 راي. ميانگين 4 از 5)